Amerikan Aalto Marble Inlay, yeni koleksiyonunu tanıtıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinde kurulu Alto Marble Inlay bu yıl yeni koleksiyonunu görücüye çıkardı. Firma; Emerald, Rinaldi, Romano ve Oro olarak adlandırdıkları tasarımlarından oluşan yeni koleksiyonunu, bu yıl ABD’nin Orlando kentinde 7-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Coverings fuarında sergileyecek.

1999 yılında heykel sanatçısı Harri Aalto tarafından kurulan Aalto Marble Inlay, iç mimari alanında çağdaş tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Harri Aalto’nun sanatsal temelli tasarımları kızı Annie Aalto’nun işin içine girmesiyle çağdaş dekoratif mimariye uygun olarak güncellenmiş.

Büyük alanlar için türünün tek örneği mermer kaplama yüzeyler oluşturma konusunda uzmanlaşan firma bu yıl dört yeni tasarım koleksiyonunu müşterilerin beğenisine sundu. Markanın ürün gamı 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando’da düzenlenecek Coverings fuarında da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

DÖRT YENİ KOLEKSİYON

Çarpıcı Emerald, göz alıcı Rinaldi, cesur Romano ve değişken Oro…

EMERALD

Bu özel mermer kaplama koleksiyonunda doygun yeşil tonlar, zümrüt yeşili şaşaalı suları akla getiriyor. Aynı anda hem grafik, hem de zarif bir tasarım yaratan ve alanı çerçeveleyen klasik halkalı kenar süslemeleri, zeminin odak noktalarındaki altın süslemelerle doruğa ulaşıyor. Odanın mimarisini vurgulamak için tasarlanan Emerald, büyük fuaye ve balo salonlarının yanı sıra küçük banyolar ve spa mekanlarında da kullanılabilir.

RINALDI

Rinaldi koleksiyonunu oluşturan ve mimari şerit desenleriyle vurgulanan kıvrımlı süslemeler, merkezde yer alan desenlerde doruğuna ulaşıyor. Hem klasik hem de çağdaş nitelikteki bu koleksiyon, zeminlerden mutfak tezgâh aralarına kadar evin birçok odasında kullanılabilir. Koleksiyona ilham veren tarihi alçı süslemelere benzer biçimde, koleksiyonu oluşturan çok sayıda tekil öğe, malzemenin farklı uygulamalarını kolaylaştırıyor.

ORO

Oro mermer kaplama koleksiyonuna, mimari demir işçiliğinin gücü ve güzelliği ilham veriyor. Bu sanat formunun zamansız estetiği, günümüzün çeşitli iç mekânlarına kolayca dâhil edilebilir. Oro, iç mekânı canlı, aydınlık ve modern tutarken; geçiş alanlarını gösterişli bir biçimde süslüyor. Oniksin, tarihi ve modern mermerlerin bir araya gelmesinden oluşan Oro, ince ama etkileyici bir görünüm sunuyor.

ROMANO

Günümüzün en şaşaalı iç mekânlarına uygun biçimde, uyumlu ve sağlam bir oniks ve mermer kaplama koleksiyonu oluşturmak için klasik formlar cesurca iç içe geçiyor. Çarpıcı siyah ve beyaz renklerle vurgulanan yakut tonları, sıcak ve dramatik bir alan yaratmak için doygun kehribarla dengeleniyor.