Doğallığın Keyfi Doğal Taşlarda

Salgının getirdiği değişimler dünya genelinde ekonomileri zorladı; arz ve talep dengesini değiştirdi.
Dünya ticaretinde; iklim krizi, lojistik hizmetlerinde aksamalar, enerji ve petrol maliyetlerinin, dolayısıyla enlasyonun artması, mal tedariğindeki dengesizlikler, ticari rotanın değişmesi, iş yapış şekillerinin farklılaşması, ülkemiz özelinde ise döviz kuru hareketliliği gibi nedenlerle sıkıntılar yaşanmakta.
Ekonomiler, zamanla ve değişimlerle birlikte yönünü bulacaktır.
Dünyada en önemli sektörlerden biri madencilik. Sanayilere hammadde sağlıyor. Yaşamımız bunlara bağlı. Olmaması halinde ‘Taş Devri’ne döneriz. Hayatımızın her alanında maden var. Madenler olmazsa gelişemeyiz. Hayatımızın her alanında madenlere ihtiyaç artarak devam ediyor.
Madenler; enerjide, sağlıkta, otomotivde, inşatta, cep telefonunda ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.
İstanbul’da, İMİB tarafından 4’üncüsü düzenlenen Hayatımız Maden Çalıştayı başarılı bir şekilde gerçekleşti. Çalıştay’da devlet erkanından bakanlar, genel müdürler, yetkili kurumların temsilcileri,
STK’lar, doğal taş üreticileri mevcut sektörel sorunlara çözüm aradılar. Artan maliyetler, elektrik, mazot, orman izin süreçleri ve bedellerin yüksekliği gibi sorunlar yetkililere bir kez daha iletildi ve tartışıldı.
Detaylar sayfalarımızda.
Bu yıl da yaşam alanlarımız için sürdürülebilir doğal malzemeler ve huzur veren mermerin güzelliği odağımızda olacak.
Mimarlarımız doğal taşların kullanımının gittikçe daha çok artacağını; bu malzemeyi zemin, duvar, tezgah gibi yüzeylerde, mobilya ve aksesuarlarda göreceğimizi söylüyorlar.
Projelerde moda olan hareketli taşlar ön planda olacak gibi görünüyor.
Yaşamın keyfini sürmek doğal taşlarda gizli.
Pandemiyle birlikte dijitalleşme de hayatımızda büyük önem kazandı. Bu süreçte şirketler dijital dönüşüme daha çok yatırım yaptı. Şirket olarak bizim de çalışmalarımız devam ediyor.
2022 yılının ilk sayısında sizlere beğeneceğiniz içerikler hazırladık.
İnsanların öldüğü hiçbir dava haklı değildir. Savaşların kazananı yoktur.
Sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerin gelmesi dileğiyle…
Sevgiyle kalın…