Mermer ocağında “evet” demeye ne dersiniz?

Tasarım ülkesi İtalya’da mermer ocakları birer kültür merkeziymişçesine erişilebilir. İstenildiğinde düğünlere sahne olacak kadar yaşamın içindeler.

Dünyanın tasarım ve moda merkezi İtalya, bu alandaki maharetini hemen her sektörde görünür kılıyor. Ürün ambalajlarından, mimariye, tekstil endüstrisine dek tasarım hemen her alanda var.

Ülkede mermer ocakları bile birer şantiye alanı olmanın çok ötesine gitmiş durumda. Erişilebilirlikleriyle sosyal hayatın bir parçası olmuşlar.

Mermer, adeta İtalya’nın bir diğer alameti farikası olan zeytinyağının gördüğü muameleyi görüyor.  Öyle ki düğün törenlerine bile sahne oluyor.

Bunun bir örneği (Tek değil) Lilly Red Creative, Flowing Communication ve The Marty’s Vintage Garden imzası taşıyan düğün töreni… Mekan olarak seçilen GBC Marmi’nin işlettiği Carrara mermer ocakları oldukça gösterişli bir sahne halini almış.

Tasarım ekibi dayanıklı, zamanın etkilerine karşı koyabilen bu metamorfik kayanın, çağlar boyu güzelliğini korumasından, sanat eserlerine malzeme olmasından ilham almışlar. Usta tasarımcılar, mermere özgü bu niteliğin, evlilik olgusu için iyi bir metafor olabileceğini düşünmüşler. Sofra ve benzer küçük detaylarda da küçük mermer dokunuşları tercih etmişler.

Şüphesiz ehil profesyonellerin dokunuşlarıyla ortama yeşil, pembe ve altın renkleri de katılınca ortaya fotoğraflara yansıyan bu minimal, modern ve çağdaş “düğün salonu” çıkmış.

Siz ne düşünüyorsunuz? Özel ve modern mi? Yoksa, kır bahçesi gayet yeterli mi?

ORGANİZASYONUN KÜNYESİ

Fotoğraflar: Lilly Red Creative
Mekan: GBC Marmi, Pietrasanta, İtalya
Etkinlik tasarımı: Flowing Communication
Planlama: The Marty’s Vintage Garden
Çiçek tasarımı: Olivia Brusca
Gelinlik: Mira Zwillinger
Saç tasarımı: Suely Hair Makeup
Makyaj: Suely Hair Makeup
Damatlık: Tosetti Sposa
Kağıt ürünler: The Marty’s Vintage Garden
Kaligrafi: The Marty’s Vintage Garden
Tatlılar: SugarBox Events
Masaüstü dekorasyonlar: Table Set Rentals
Kumaş dekorasyonlar: Allegoria Textile Delights
Hediyelikler: Acqua di Parma